Всеукраїнський день відповідальності людини встановлений Верховною Радою України у 2021 році та відзначається щорічно 19 жовтня в день народження видатного українця, візіонера, співзасновника Всесвітнього економічного форуму в Давосі, очільника Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, автора Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина.
Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України здійснює дослідження стану використання цифрових інструментів та ресурсів у навчанні учнів історії.
З метою отримання актуальної інформації для аналізу просимо вчителів історії закладів загальної середньої освіти дати відповіді на запитання відповідної анкети.
Кінцевий термін заповнення анкети – 25 жовтня 2024 року.
ДНУ «ІМЗО» МОН України повідомляє про початок Всеукраїнського краєзнавчого конкурсу «От де, люде, наша слава, слава України». Організатор конкурсу — Всеукраїнський благодійний Культурно-науковий фонд Т.Г. Шевченка. До участі в конкурсі запрошується учнівська та студентська молодь.
Конкурс проводиться з метою формування національної свідомості, сприяння виявленню талановитих дослідників, зацікавлених у розвитку шевченкознавства, популяризації як його творчості та діяльності, також своїх земляків.
На сайті МОН України розміщено навчальні програми, розроблені на основі модельних навчальних програм. Навчальні програми підготували авторські колективи відповідних модельних програм.
Для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі буде проведено вебінар «Конструювання уроків з історії України у 7 класі НУШ». Спікерка — Антоніна Макаревич, кандидатка історичних наук, авторка підручників з історії, авторка і методистка курсів з історії та громадянської освіти у проєктах «Всеукраїнська школа онлайн» та «Вчися вухами». Вебінар відбудеться у вівторок 24 вересня 2024 року. Початок онлайн-зустрічі о 16 год 30 хв.
Для педагогів, які долучилися до спільноти «ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІВ» у мережі «Фейсбук», доступні* актуальні нормативно-правові акти, накази, листи, методичні рекомендації та література, тощо. Відповідні документи тут знаходяться у рубриці «Файли».
Пошук файлів найкраще працює у комп'ютерній версії Фейсбук.
Із початком нового навчального року стали актуальними питання про використання навчальних програм та літератури у 2024/2025 н.р. В «Інструктивно-методичних рекомендаціях МОН України щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у ЗЗСО в 2024/2025 навчальному році» (лист МОН України від 30.08.2024 № 1.1/15776-24) зазначено, що заклади загальної середньої освіти можуть використовувати в освітньому процесі лише ту навчальну літературу, що має грифи МОН України.
У постійно діючому віртуальному консультаційному пункті «Методичний кабінет учителя історії, правознавства та громадянської освіти» на платформі Google Meet у режимі відеоконференції 5 вересня 2024 року відбулася відкрита онлайн-консультація для усіх охочих учителів громадянської освіти та історії ЗЗСО Тернопільщини. Педагогів консультував Іван Букавин, методист Тернопільського ОКІППО.
Напередодні нового 2024/2025 навчального року не зайве нагадати нормативні вимоги щодо домашніх завдань. У 2020 році Санітарним регламентом для ЗЗСО (наказ МОЗ України від 25.09.2020 № 2205, зареєстрований у Мінюсті України 10.11.2020 за № 1111/35394), у пункті 6 розділу V “Вимоги до організації освітнього процесу’, встановлено обмеження щодо домашньої самопідготовки до навчальних занять.
МОН України пропонує використати в ЗЗСО для проведення Першого уроку в 2024/2025 н.р. (лист МОН України від 23.08.2024 № 1/15281-24) Методичні рекомендації УІНП для закладів освіти до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (лист УІНП від 21.08.2024 № 2254/2.1-07-24).
Вшануємо разом пам’ять захисників України!